http://www.piomal.pl/piaskowanie.phptestosteron, winstrol, omnadren - sterydy.co
Kalendarz wpisów
Luty 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Ciałko żółte a ciąża Jest rzeczą zrozumiałą, że wszelkie przeszkody, które utrudniają lub udaremniają wędrówkę plemników, stanowią tym bardziej przeszkodę dla wędrówki jaja, […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

Alergeny egzogenne

Alergeny egzogenne mogą wniknąć do ustroju drogą oddechową, przez przewód pokarmowy, bezpośredni kontakt skóry lub przez błony śluzowe mogą być też sztucznie wprowadzone drogą parenteralną, śród- skórnie, domięśniowo lub dożylnie.

Przeciwciała są wytwarzane przez komórki układu siateczkowo-śród- błonkowego ustroju pod wpływem wspomnianego bodźcowego zadziałania alergenu. Część przeciwciał krąży w krwi, a część pozostaje nadal związana z komórkami, które wówczas nazywamy komórkami wstrząsowymi. Zdolność wytwarzania przeciwciał przez komórki układu siatecz- kowo-śródbłonkowego może być pod względem czasu nie ograniczona i może trwać długo po wygaśnięciu działania bodźcowego danego alergenu.

Podczas reakcji antygen (alergen) — przeciwciało wyzwalają się w ustroju różne ciała niektóre z nich są odpowiedzialne za wytworzenie stanów uczulenia. Jednym z głównych przedstawicieli, najlepiej poznanych, omawianych ciał jest aminokwas histamina, która powstaje z histydyny przez odczepienie grupy karboksylowej.

Zespół tych ciał, które posiadają właściwości podobne do histaminy, a w skład których wchodzi głównie histamina, stanowi tzw. „czynnik H”. Objawy, które występują pod wpływem zadziałania czynnika ,,H”, w pewnej mierze wywołuje sama histamina, a więc: rozszerzenie naczyń włosowatych, rozszerzenie naczyń limfatycznych, zahamowanie wydzielania adrenaliny, kurcz mięśni gładkich. „Czynnik H” powstaje prawdopodobnie drogą degradacji enzymatycznej białek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *