wypozyczalnia.auto.pl
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Leczenie semiotropowe

Staramy się wzmocnić ustrój dziecka przez dobre odżywianie i higieniczny tryb życia. Niekiedy korzystne jest leczenie sanatoryjne, pod warunkiem jednak, że w międzyczasie usunie się czynniki urazotwórcze w środowisku dziecka. W przypadku stwierdzenia nerwic u rodziców dziecka należy bezwzględnie żądać, by i oni się leczyli. Stosując środki farmakologiczne należy strzec się przed jatrogennym zaostrzeniem i utrwaleniem nerwicy. Dla ogólnego wzmocnienia poleca się witaminy, zwłaszcza zespół witamin B, preparaty żelazowe (szczególnie przy towa-rzyszącej niedokrwistości), wapniowo-fosforowe, np. granulofosfat. Dla obniżenia nadmiernej pobudliwości nerwowej stosuje się preparaty zawierające wywar z kozłka, np. neospasmina. Podając -0,5—3°/o roztwory soli bromowych wzmagamy procesy hamowania zalecając niewielkie dawki kofeiny czy strychniny (np. asconerin) ułatwiamy procesy pobudzenia. Z zasady unikamy wstrzyknięć jako czynników psychotrauma- tyzujących.

Leczenie semiotropowe ma na celu usuwanie tych objawów, które są dla dziecka lub jego otoczenia szczególnie przykre. W zaburzeniach wegetatywnych zalecamy bellacorn 1—2 razy dziennie jedną drażetkę. Napadowe bóle głowy o charakterze migrenowym zwalczamy lekami zawierającymi pochodne sporyszu i kofeinę, np. coffecorn. Jedynie w szczególnie ciężkich przypadkach stosujemy nowoczesne psycho- regulantia, jak fenaktyl, ataraks, meprobamat, melleril czy obliwon. Powodzenie w leczeniu farmakologicznym uzależnione jest bardziej od osobowości lekarza i wiary chorego w skuteczność zaleconej terapii niż od doboru leku uspokajającego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *