angiolog.suwalki.plginekolog kędzierzyn
Kalendarz wpisów
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017

Leki, które blokują receptory

Prokainamid znajduje nadal zastosowanie w rzadkich przypadkach ektopii komorowej (po glikozydach naparstnicy) opornej na lido- kainę i potas. Lek podaje się dożylnie w dawkach podzielonych po 100 mg co 5 min stalą kontrolą ekg i ciśnienia. Działanie terapeutyczne w tym sposobie postępowania uzyskuje się po podaniu 500-800 mg prokaina- midu. W celu utrwalenia początkowego działania stosuje się wlew dożylny prokainamidu w dawce 3-5 mg/min.

Leki blokujące receptory (1-adrenergiczne obecnie znajdują wyjątkowo (głównie w częstoskurczu koinorowym) zastosowanie w dysrytmiach po glikozydach naparstnicy, ponieważ inne wyżej omówione związki wywierają dobrze udokumentowane działanie ieczniczne. W przypadkach opornych można podać propranolol w powolnym wlewie dożylnym w dawce 1-3 mg pod ścisłą kontrołą ekg i ciśnienia krwi.

Atropina w dawkach 0,5-2 mg dożylnie jest nadal pożytecznym doraźnym lekiem w ponaparstnicowych blokach serca.

Czasowa stymulacja serca jest postępowaniem z wyboru w ponaparst- nicowym bloku zupełnym, jeśli zwolnienie czynności serca pogarsza he- modynamikę lub w jego przebiegu pojawia się znaczna ektopia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *