pojemniki na odpady medyczne Gdańsk : danmed-sklep.pl/
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Pień mózgu

Pień mózgu stanowi śródmózgowie i tyłomózgowie, a więc wszelkie pozostałe części ośrodkowego układu nerwowego rozciągające się od mię- dzymózgowia do rdzenia przedłużonego z wyjątkiem kresomózgowia (półkule mózgowe i jądra podstawy) oraz móżdżku.

Pień mózgu odgrywa ważną rolę w regulacji czynności seksualnych. Znajdujące się w nim obszary mogą pełnić dodatkową rolę regulacyjną modyfikującą czynności ośrodków podwzgórzowych i układu limbicznego. Wiele doświadczeń na zwierzętach przemawia za tym, że istnieją różnice funkcjonalne między tworem siatkowatym (formatio reticularis) a lim- bicznym obszarem mózgowia. Wskazuje to na dualizm funkcjonalny re-

Seksuologia biologiczna gulacji seksualnej ze strony śródmózgowia, jednakże istnieje zbyt mało danych, aby na ich podstawie można było skonstruować uogólniony model regulacyjnej roli pnia mózgu. Pień mózgu odgrywa rolę w regulacji seksualnej także i dlatego, że przebiegają w nim drogi odprowadzające, przewodzące podniety zwłaszcza pomiędzy ośrodkami seksualnymi w podwzgórzu a wyższymi piętrami układu nerwowego. Uszkodzenia strukturalne tych dróg lub zaburzenia enzymatyczne w przemianie amin biogennych zmieniające warunki przewodzenia bodźców nerwowych, mogą istotnie zaburzać proces nerwowego sterowania czynnościami seksualnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *