Aviator
Kalendarz wpisów
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017

Przyczyny niepłodności

Jednakże w takich przypadkach, jeśli nie znajdziemy żadnej innej przyczyny do tłumaczenia niepłodności, zmiana położenia macicy na typowe jest wskazana, tym bardziej że u kobiet z tyłozgięciem częściej dochodzi do poronień.

– 3. Zdarzają się niekiedy zaburzenia w oddawaniu moczu wskutek zwiększenia częstości jego oddawania. Trafia się to raczej przy tyłopochyleniu macicy, kiedy część pochwowa uciska na dno pęcherza. Bolesne oddawanie stolca i przykry ucisk na kiszkę stolcową są zjawiskiem spotykanym raczej w tyłozgięciu macicy unieruchomionym.

Niezależnie od opisanych objawów towarzyszących niekiedy tyłozgięciu wolnemu, opisywano jeszcze bóle krzyża i przypadłości natury nerwowej. Bóle w krzyżu mają raczej charakter przykrego ciążenia ku dołowi i pozostają w związku z przekrwieniem biernym i utrudnionym odpływem krwi z macicy w tyłozgięciu. Zgięty do tyłu, powiększony i obrzękły trzon może uciskać nerwy czuciowe tylnej ściany miednicy. Zwykle jednak bóle w krzyżu u tego rodzaju kobiet tłumaczą się nie tyle tyłozgięciem macicy, ile innego rodzaju schorzeniami (ńp. arthritis).

Spośród przypadłości nerwowych należy wymienić zaburzenia żołądkowe, wymioty, czkawkę, niestrawność, bóle głowy, bóle kończyn dolnych itd. Zwiększony wypływ z macicy (leucorrhoea) również tłumaczy się istnieniem w krążeniu wspomnianych zaburzeń, klórc ułatwiają przesiąkanie surowicy krwi do tkanek narządu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *