http://www.ladiesbeauty.pl/
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

Zakładanie szwów

Zakładanie szwów celem zespolenia brzegów rany po wycięciu owalnego płata śluzówki. Linią owalną oznaczone są kontury piata śluzówki przedniej ściany pochwy, który ma byó usunięty. Linia prosta oznacza cięcie, od którego pod preparowuje się ku stronie prawej i lewej śluzówkę aź do granic owalnej figury, wyciętej na przedniej ścianie pochwy ne, stosuje się w przypadkach obniżeń pochwy bez patologicznego przemieszczenia macicy sam zabieg plastyczny pochwy. Uchyłek pochwowy pęcherza moczowego lub – jeśli istnieje – uchyłek pochwowy odbytnicy powinny być oddzielone, odprowadzone, a ściany pochwy ponad nimi zeszyte.

Jeśli obok tyłozgięcia macicy istnieje jej wypadnięcie, należy narząd ten nie tylko odprowadzić do pochwy, a potem we właściwe mu przodoz gięcie, ale i utrzymać w prawidłowym położeniu. Dlatego leczenie operacyjne wypadnięcia macicy powinno być w takich przypadkach połączone z operacyjnym leczeniem tyłozgięcia. Wykonanie wyłącznie zabiegu plastycznego, polegającego na zwężeniu pochwy, nawet w połączeniu z odcięciem części pochwowej, jest niewystarczające.

Wybór metody operacyjnej mającej na celu usunięcie wypadania macicy i pochwy zależy jednak również-i to w dużej mierze-od wieku kobiety. Najlepsze wyniki dają zabiegi, które nie uwzględniają w przyszłości zajścia pacjentki w ciążę i które wykonuje się u kobiet w wieku przejściowym (przekwitanie). Inne operacje plastyczne pochwy, które biorą pod uwagę ewentualną ciążę po zabiegu, dają już pewien odsetek nawrotów, gdyż uraz porodowy wpływa na nie niekorzystnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *