Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

NIEDOKRWISTOŚĆ

Niedokrwistość może pojawić się po ponownym podaniu leku lub podczas jego przedłużonego stosowania. Odczyn antyglobulinowy jest zazwyczaj silnie dodatni. Przeciwciała IgG można wykryć zarówno na powierzchni krwinek czerwonych, jak i w osoczu chorych. Przeciwciała te nie reagują z prawidłowymi, nieopłaszczonymi penicyliną krwinkami czerwonymi. Hemoliza zachodzi pozanaczyniowo.

– 3. Mechanizm receptorowy. Mechanizm ten może być odpowiedzialny za wystąpienie niedokrwistości immunohemolitycznej u niektórych chorych leczonych insuliną. Krwinki czerwone mają na swej powierzchni specyficzne miejsca zdolne do wiązania insuliny, podobnie jak wszystkie komórki organizmu. U chorych, którzy wytworzyli przeciwciała IgG prze- ciwinsulinowe, może dojść do reakcji między tymi przeciwciałami a insuliną związaną przez receptory krwinek czerwonych.

Przeciwciała przeciwinsulinowe można wykryć zarówno na powierzchni krwinek czerwonych, jak i w surowicy krwi. Są one odpowiedzialne również za powstanie oporności na leczenie cukrzycy insuliną.

– 4. Mechanizm „kompleksów immunologicznych”. Lek lub jego metabolit, zazwyczaj o małej masie cząsteczkowej (chinina, chinidyna, stibo- fen), w połączeniu z makrocząsteczkami powoduje powstawanie w organizmie przeciwciał specyficznych dla danego leku. Przy ponownym podaniu leku powstają kompleksy łek-przeciwciało, które zostają zaadsorbo- wane na krwinkach czerwonych. Dochodzi do aktywacji dopełniacza i he- mołizy wewnątrznaczyniowej. Krwinki czerwone są więc tylko przypadkowo wciągnięte w reakcję. Przeciwciała wiążące dopełniacz należą do immunoglobulin IgM i IgG. Bezpośredni odczyn antyglobulinowy jest słabo dodatni, zazwyczaj tylko z dopełniaczem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *