www.ulaladayspa.pl
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

BALNEOTERAPIA

Leczenie kąpieliskowe polega na złączeniu metod hydroterapeutycznych i termo- terapeutycznych z oddziaływaniem swoistym danej miejscowości kąpieliskowej, które w mniejszym lub większym stopniu zmienia sposób termicznego oddziaływania kąpieli. W większości przypadków główną rolę odgrywają tu pobudki natury chemicznej, zależne od obecności rozpuszczonych w wodzie soli, substancji gazowych lub emanacji radowej. Przy kąpielach mułowych i borowinowych wchodzi ponadto w grę mechaniczne oddziaływanie na skórę i związany z nią system nerwowy wegetatywny. Mechaniczne działanie tych kąpieli może wpłynąć pośrednio na narząd krążenia, na gruczoły dokrewne, a nawet na system nerwowy ośrodkowy. Duże znaczenie ma również oderwanie się przebywającej w kąpielisku pacjentki od trosk codziennych i umożliwienie jej zajęcia się wyłącznie leczeniem w korzystnych warunkach klimatycznych.

Zależnie od składu chemicznego dzielimy wody mineralne na kilka grup, jakkolwiek podział ten jest sztuczny, ponieważ w poszczególnych grupach wód występują te same związki chemiczne, a różnice między nimi są raczej ilościowe niż jakościowe. Można powiedzieć – w ogólności, że do leczenia schorzeń kobiecych narządów rodnych nadają się wszystkie rodzaje wód mineralnych, ale wybór powinien być ściśle zależny od dokładnego zbadania stanu chorych narządów płciówych. Stosuje się zarówno leczenie zewnętrzne, a więc kąpiele, jak i leczenie pitne.

– a) SOLANKI,

Kąpiele w wodach słonych (solankach), nazwanych tak dlatego, że w ich składzie chemicznym chlorek sodu (NaCl) jest składnikiem głównym, ilościowo górującym nad innymi, są najbardziej rozpowszechnione w lecznictwie schorzeń ginekologicznych. Do kąpieli używa się wody o słabej (0,5-2%), średniej (2-5%) i silnej (6% i więcej) koncentracji soli kuchennej, przy czym te ostatnie, ze względu na ich wybitne działanie na skórę (uczucie palenia i szczypania), rozcieńcza się zazwyczaj do pożądanego stężenia wodą zwykłą. Optimum stężenia wynosi według wszelkiego prawdopodobieństwa od 3-5%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *