szczoteczki elektrycznehttp://sterydy.cc/
Kalendarz wpisów
Luty 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Ciałko żółte a ciąża Jest rzeczą zrozumiałą, że wszelkie przeszkody, które utrudniają lub udaremniają wędrówkę plemników, stanowią tym bardziej przeszkodę dla wędrówki jaja, […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA ANDROGENÓW

Przeciwwskazaniem do leczenia androgenami jest rak gruczołu krokowego. Łagodny rozrost gruczołu krokowego nie jest teoretycznie przeciwwskazaniem do podawania androgenów, z tym, że u mężczyzn po 50 roku życia gruczoł ten wykazuje nadmierną wrażliwość na androgeny w związku z ich naturalnym deficytem. W tym okresie należy stosować preparaty o krótkim okresie działania, jak propionian testosteronu. Umożliwia to szybkie i efektywne wycofanie się z leczenia.

Zaburzenia czynności wątroby pojawiają się przy stosowaniu preparatów zawierających grupę metylową i przy stosowaniu fluoksymeste- ronu. Wywołuje to przemijającą cholestazę, czasem z żółtaczką. Objawy szybko ustępują po zaprzestaniu leczenia.

Innym niezamierzonym wynikiem leczenia może być znaczne zwiększenie wskaźnika hematokrytu jako skutek pobudzenia erytropoezy. Pojawia się to głównie w czasie leczenia chorych z eunuchoidyzmem. Należy zmniejszyć dawkę androgenu. Może pojawić się także podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi jako wynik zatrzymania soli (NaCl). Jest to również wskazaniem do zmniejszenia dawki preparatu. Ginekomastia może rozwinąć się jako wynik nadmiaru substratu do powstawania estrogenów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *