http://www.omnia24.pl/to-szok-czym-interesuje-sie-moja-mama/https://mindyourbody.pl/uslugi/trening-personalny/
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

Upośledzenie jędrności powłok brzusznych

Rozpoznanie rozstępu mięśni prostych brzucha nie nastręcza trudności. Jeśli chora podnosić się będzie z pozycji leżącej bez pomocy rąk, brzegi napiętych mięśni prostych zaznaczają się wyraźnie, a ręka wprowadzona między mięŚńe nie napotyka żadnego oporu. Odległość między wewnętrznymi brzegami obu mięśni określa zarazem szerokość rozstępu.

Jakkolwiek tego rodzaju upośledzenie jędrności powłok brzusznych nie powoduje zwykle dolegliwości, poważny rozstęp mięśni prostych – zwłaszcza jeśli przyszło również do obniżenia się trzewi – przyprawia nieraz chorą o zaburzenia procesu trawienia, a więc odbijania, nudności, zaparcia stolca, brak apetytu itd,, a nawet o przejawy chwilowej niedrożności jelit.

Leczenie tego rodzaju schorzenia polega na noszeniu dobrze sporządzonego pasa brzusznego, który by sięgał przynajmniej do pępka i obejmował całe biodra. Pas powinien nie tylko podtrzymywać dolną część brzucha, ale i przesuwać ją nieco ku górze.

Jeśli rozstęp mięśni prostych jest zbyt duży, a zwłaszcza jeśli przyszło do wytworzenia się przepukliny brzusznej, jedynie celowa jest operacja plastyczna, polegająca na zeszyciu przesuniętych do boku mięśni prostych, po odsłonięciu poszczególnych warstw ściany brzusznej.

Bardzo często obok przepukliny brzusznej występują również inne przepukliny, wskutek czego powstają rozmaite zespoły chorobowe tego typu. Treścią przepukliny bywają niekiedy macica, przydatki oraz częściowo pęcherz moczowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *