Psychoterapia Wałbrzych
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Alergeny egzogenne

Alergeny egzogenne mogą wniknąć do ustroju drogą oddechową, przez przewód pokarmowy, bezpośredni kontakt skóry lub przez błony śluzowe mogą być też sztucznie wprowadzone drogą parenteralną, śród- skórnie, domięśniowo lub dożylnie.

Przeciwciała są wytwarzane przez komórki układu siateczkowo-śród- błonkowego ustroju pod wpływem wspomnianego bodźcowego zadziałania alergenu. Część przeciwciał krąży w krwi, a część pozostaje nadal związana z komórkami, które wówczas nazywamy komórkami wstrząsowymi. Zdolność wytwarzania przeciwciał przez komórki układu siatecz- kowo-śródbłonkowego może być pod względem czasu nie ograniczona i może trwać długo po wygaśnięciu działania bodźcowego danego alergenu.

Podczas reakcji antygen (alergen) — przeciwciało wyzwalają się w ustroju różne ciała niektóre z nich są odpowiedzialne za wytworzenie stanów uczulenia. Jednym z głównych przedstawicieli, najlepiej poznanych, omawianych ciał jest aminokwas histamina, która powstaje z histydyny przez odczepienie grupy karboksylowej.

Zespół tych ciał, które posiadają właściwości podobne do histaminy, a w skład których wchodzi głównie histamina, stanowi tzw. „czynnik H”. Objawy, które występują pod wpływem zadziałania czynnika ,,H”, w pewnej mierze wywołuje sama histamina, a więc: rozszerzenie naczyń włosowatych, rozszerzenie naczyń limfatycznych, zahamowanie wydzielania adrenaliny, kurcz mięśni gładkich. „Czynnik H” powstaje prawdopodobnie drogą degradacji enzymatycznej białek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *