https://kariera.alablaboratoria.pl/
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Badania histologiczne

Proces chorobowy dotyczy skóry właściwej i tkanki podskórnej, gdzie stwierdza się dość rozległe nacieki zapalne. W „starszych” wykwitach może dochodzić do zastąpienia tkanki tłuszczowej tkanką włóknistą. Ściany naczyń żylnych wykazują zmiany zapal- ne, a w ich okolicy widoczne są wynaczynienia i gromadzenie barwnika krwi – hemosyderyny.

Badania laboratoryjne mają na celu przede wszystkim ustalenie przyczyny wystąpienia choroby. Na uwagą zasługuje bardzo często występowanie dodatnich prób śródskórnych ze streptolizyną, zwiększone stężenie antystreptolizyn we krwi oraz dodatni wynik testu transformacji ze streptolizyną [21] lub odpowiednimi lekami, U dzieci konieczne jest wykluczenie gruźlicy. .

Leczenie. Jeżeli jest to możliwe, usuwa się przede wszystkim przyczynę choroby.

W leczeniu objawowym stosuje się antybiotyki (po wyłączeniu ewentualnego uczulenia) i leki ogólnie odczulające, jak witamina C w ilości 1 g – 1,5 g, preparaty wapnia: 2 – 3 tabletki dziennie lub 10% roztwór we wstrzyknięciach. Można podawać także leki przeciwzapalne, jak salicylany i fenylobutazon, jeśli nie istnieją przeciwwskazania.

W przypadkach o cięższym przebiegu wskazane jest podawanie kor- tykosteroidów doustnie (prednizon w dawce 20 – 40 mg/24 h) lub domięśniowo (predmizolon w dawce 50-100 mg). Zwrócono także uwagę na korzystne wyniki leczenia uzyskane po zastosowaniu jodku potasowego [9], Należy jednak pamiętać, że sam jod może być przyczyną powstawania rumienia guzowatego. Leczenie miejscowe polega na stosowaniu okładów z 2 – 3% roztworu ichtiolu lub maści przeciwzapalnych, jak maść z fenylobutazonem, jeśli nie wywołuje ona podrażnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *