przewozy do niemiec śląskie
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

CZŁOWIEK JEST WARTOŚCIĄ NAJWYŻSZĄ

W rozważaniach naszych przyjmujemy założenie – podstawowe dla współczesnego humanizmu, a zarazem filozoficznej refleksji nad człowiekiem – że człowiek jest wartością najwyższą i nieredukowalną, że jest on źródłem wartości, tworząc je i podporządkowując się im. Wartości, obiektywizowane w życiu społecznym, stają się czynnikiem regulującym zachowania ludzkie i zobowiązują do uznania. By zachować wartość człowieczeństwa, konieczne jest rozwijanie w sobie czynników specyficznie ludzkich. Człowiek tworzy wartości, przekształcając świat zastany, naturę, w świat kultury, nadając nowe znaczenia rzeczom, wytwarzając nowe przedmioty (np. dzieła sztuki, wynalazki techniczne itp.). Działając, kieruje się w swoim postępowaniu nie tylko popędami biologicznymi, lecz także potrzebami wyższego rzędu, jak potrzeba wiedzy, piękna, ładu moralnego. Czynnikiem wyróżniającym człowieka w tym ujęciu jest jego zdolność twórcza – przez to, że tworzy świat kultury, tworzy także samego siebie, a w konstytuowaniu jednostki ludzkiej jako ens per se odgrywa podstawową rolę refleksja, poczucie odpowiedzialności oraz to, że człowiek jest osobowością niepowtarzalną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *