https://dobra-decyzja.pl
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Dolegliwości pęcherzowe

Skargi na dolegliwości pęcherzowe są bezwzględnym wskazaniem do zbadania moczu. Jeśli mocz jest czysty, a badanie ginekologiczne nie wykaże żadnych nieprawidłowości w obrębie narządów rodnych kobiety, zaleca się wykonanie wziernikowania pęcherza, gdyż miejscowe jego schorzenia nie zawsze powodują zmętnienie moczu i pojawienie się w jego osadzie składników patologicznych. Dopiero w razie ujemnego wyniku wziernikowania pęcherza należy wziąć pod uwagę możliwość istnienia stanu szczególnej wrażliwości śluzówki lub mięśniówki pęcherza u osób nerwowych pod wpływem wzruszenia, zimna itd. Parcie na mocz może też czasem występować jako zjawisko odruchowe w przebiegu zapalenia wyrostka robaczkowego i schorzeń nerek.

Częste oddawanie dużych ilości moczu (polyuńa) zdarza się w okresie połogu,, poza tym może występować w cukrzycy i moczówce prostej. W przeciwieństwie do częstego oddawania moczu bezmocz (anuńa) lub oddawanie niewielkiej jego ilości (oliguria) zdarzają się przejściowo po silnych potach lub wstrzymywaniu się od picia. Objaw ten jest jednak znamienny dla rzucawki porodowej, zapalenia nerek, uremii i dlatego może budzić pewien niepokój.

Utrudnione i bolesne oddawanie moczu (ischuria) jest objawem nie tak częstym. Przyczyną jego może być albo osłabienie mięśniówki pęcherza, który kurczy się niesprawnie, albo przeszkoda uniemożliwiająca odpływ moczu na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *