turanabol
Kalendarz wpisów
Marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Hipowitamionoza

Kobieta wydaje się bardziej uprzywilejowana mając lepiej rozwiniętą tkankę tłuszczową, która ułatwia magazynowanie większych zapasów witaminowych i zużytkowanie ich w czasach przejściowego niedoboru. Jest w związku z tym także odporniejsza nie tylko na zakażenia, lecz i na inne choroby. W okresach ciąży, porodu i karmienia zapotrzebowanie witamin w ustroju kobiecym jest natomiast -jak to już wielokrotnie podkreślano – szczególnie duże i wszelkie niedobory witaminowe przejawiać się mogą szczególnie łatwo w tych właśnie stanach fizjologicznych, jeśli doprowadzanie witamin do ustroju natrafi na przeszkody.

Jajniki są gruczołami niezwykle czułymi na niedobór witamin, toteż ich zaburzenia czynnościowe mogą często pozostawać w związku z hipowitaminozą. Szczególnie ważne dla kobieaych narządów rodnych i prawidłowych ich czynności w późniejszym czasie jest odpowiednie zaopatrywanie żeńskiego ustroju w zespól witamin w okresie dzieciństwa, a zwłaszcza podczas pokwitania, gdyż po ukończeniu procesów rozwojowych skutki niedomogi czynnościowej jajników i niedorozwoju części rodnych są bardzo trudne do usunięcia.

O ile wyniki terapeutyczne odnoszące się do leczenia pewnych schorzeń i przypadłości ginekologicznych wyłącznie podawaniem przetworów witaminowych budzą wciąż jeszcze zastrzeżenia, o tyle powszechnie przyjmuje się, że zapobiegawcze stosowanie preparatów tego typu jest rzeczą wielce wskazaną, a nawet niekiedy konieczną w okresie pokwitania, w czasie ciąży i karmienia celem niedopuszczenia do zaburzeń czynnościowych i rozwojowych w obrębie narządów rodnych, do których ujawnienia niedobór witaminowy może się bezsprzecznie przyczynić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *