Kalendarz wpisów
Grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Jak starać się o skierowanie na leczenie?

Wiedząc o tym, że niemożliwe jest usatysfakcjonowanie wszystkich starających się o skierowanie na leczenie nie tylko skierowaniem w ogóle, ale skierowaniem, które w pełni uszanowałoby nasz gust, w sensie choroby, którą aktualnie radzi byśmy leczyć, zakładu leczniczego, w którym najlepiej byśmy się czuli, wreszcie okolicy, w której najchętniej znaleźlibyśmy się, od pierwszej chwili sprawy skierowania nie puszczamy na żywioł, tylko twardo bierzemy w swoje ręce. I tak na przykład, jeśli lekarz oświadczy, że da nam skierowanie na leczenie do przychodni specjalistycznej dwie ulice dalej, ponieważ nie podobają mu się nasze nerki, diagnozę potwierdzamy, ale o przychodni specjalistycznej nie chcemy nawet słyszeć, ponieważ potraktowano nas tam przed rokiem w sposób niewłaściwy, w związku z czym powiedzieliśmy sobie, że więcej tam nie pójdziemy.

Aby jednak lekarz nie sądził, że jesteśmy pacjentem tylko „na nie”, jako alternatywę jego propozycji wymieniamy sanatorium w Żegiestowie. Nie zdarza się, aby lekarz od razu przystał na naszą propozycję, zwłaszcza jeśli występuje jako jednoosobowa komisja dająca skierowanie, ponieważ jego dwaj koledzy nawalili. Ale to nas zupełnie nie zraża i jeśli po wymienieniu Żegiestowa lekarz albo propozycję tę puści mimo uszu, albo powie nam, że nie jest to możliwe, przebijamy od razu Szczawnem Zdrojem. Z reguły, maksimum po wymienieniu przez nas czwartego adresu, lekarz widząc już wyraźnie, zenie uda się mu zbyć nas byle przychodnią, odstąpi od przychodni specjalistycznej dwie ulice dalej i pod pretekstem, że nie ma podstaw do skierowania nas do któregoś z zaproponowanych mu sanatoriów, zaproponuje nam przychodnię o dwie dzielnice dalej. Tej propozycji również nie przyjmujemy, ale widząc nieustępliwość lekarza godzimy się na skierowanie nas do innej komisji, np. z wnioskiem o wysłanie nas do sanatorium dla wątrobiarzy. Być może i w tej arugiej komisji szczęście nam nie dopisze. Jeśli jednak nie załamiemy się i – mając wiele wolnego czasu – będziemy dalej kursować po komisjach, których nigdy nie brak, najdalej piąta albo szósta skieruje nas być może nawet do upragnionego przez nas już od początku Żegiestowa, tyle tylko, że do sanatorium o dwa pagórki dalej niż leży to sanatorium, do którego chcieliśmy się dostać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *