Mikrocement który możesz zrobić zamamu. Kurs aplikacji mikrocementu.
Kalendarz wpisów
Grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Kanał rodny

Aby płód mógł się urodzić z jamy macicy na zewnątrz, musi odbyć drogę przez kanał rodny. Wielkość, kształt i pojemność kanału rodnego warunkuje wchód do miednicy, czyli zamknięty pierścień kostny oraz części miękkie, wyścielające miednicę. Kanał rodny w czasie porodu powstaje wskutek rozciągnięcia i przekształcenia się części miękkich oraz nieznacznej adaptacji miednicy kostnej.

Pierścień kostny miednicy, który otacza jej kanał składa się z kości łonowych, biodrowych, kulszowych i krzyżowej. Złączone wspólnie tworzą one jamę, której górną część stanowi wchód, a dolną wychód. Kształt jamy miednicy nie posiada bliżej określonego kształtu geome- tycznego i stosunki przestrzenne kanału rodnego nie są wszędzie jednakowe, ponieważ w miarę posuwania się ku dołowi, ściany boczne zsuwają się, przez co zwęża się on cokolwiek w wymiarze poprzecznym. Od przodu kanał kostny jest bardzo krótki, gdyż stanowią go tylko kości łonowe, natomiast od tyłu długi, uwarunkowany kością krzyżową. Dzięki zagięciu kości krzyżowej, kierunek kanału jest wygięty ku przodowi. drowym. Mogą się więc przesuwać cokolwiek w górę i w dół, w połączeniach krzyżowo-biodrowych. Jeśli położymy kobietę w pozycji zwisłej Walhera, to sprzężna prawdziwa powiększa się o kilka milimetrów, co praktycznie nie posiada większego znaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *