Kalendarz wpisów
Grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Odżywianie

Wszelkie poważniejsze mchy zawsze podnoszą ciśnienie śródbrzuszne, co wobec rozluźnienia apairatu' podtrzymującego i zawieszającego macicę, może stać się powodem przemieszczenia narządu rodnego, nawrotu krwawień, a być może i zatorów, pochodzących z miejsca łożyskowego i następowych zawałów.Położnicy polecamy leżenie w ciągu 8 do 10 dni. Czas ten uzależniamy od szybkości zwijania się macicy. Odżywianie powinno być łatwo strawne i pożywne. W pokarmach podajemy dostateczną ilość węglowodanów i tłuszczu, mleka, jarzyn, owoców, celem dostarczenia witamin. Należy zwracać uwagę na prawidłowe opróżnianie jelit i pęcherza moczowego- W razie trudności w oddawaniu moczu, zalecamy polewanie narządów rodnych zewnętrznych ciepłą wodą lub środki i leki moczopędne. W koniecznych przypadkach uciekamy się do cewnikowania pęcherza, z zachowaniem warunków jałowości zabiegu. Wypróżnienie należy spowodować w trzecim dniu połogu za pomocą oleju rącznikowego, soli gorzkiej lub lewatywy. Następne wypróżnienia powinny mieć miejsce co drugi dzień. U położnic z wiotkimi powłokami brzusznymi, rozstępem mięśni prostych i obwisłym brzuchem można stosować opasywanie brzucha w ciągu czterech tygodni po porodzie. Najbardziej do tego celu nadaje się elastyczna opaska, szerokości 15 cm, a długości 6 m, którą nakładamy od bioder aż do klatki piersiowej. Miesienie i gimnastykę czynną stosujemy wobec zwiotczenia mięśni brzusznych, co pozwala zachować kształt brzucha i czynność mięśni bez zarzutu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *