Implanty Katowice - Zapraszamy os Gwiazdyhttps://agro-rem.pl/
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

PASOŻYTY

– a)Bąblowiec: schorzenie to wywołane przez Taenia echinococcus jest zjawiskiem bardzo rzadkim. Pasożyt ten spotykany jest u człowieka w postaci niedojrzałej, larwalnej. W stanie dojrzałym przebywają bąblowce w wielkiej liczbie u psa, wilka itd., jako drobne tasiemce, składające się z kilku członów.

Człowiek zaraża się bąblowcem przez połknięcie jaj, które z przewodu pokarmowego psa dostały się do wody, do spożywanych warzyw, a nawet – po wysuszeniu – do kurzu pokojowego.

Oprócz bąblowca jednokomorowego spotykamy u człowieka – chociaż tylko w przypadkach wyjątkowych – bąblowiec wielokomorowy. W tych przypadkach zamiast jednego pęcherza znajdujemy masę składającą się z wielu pęcherzyków, które urastają czasem do dużych rozmiarów.

Obecność i wzrost bąblowca nie jest dla ustroju człowieka sprawą obojętną. Niezależnie od zmian miejscowych, które uwydatniają się w miarę wzrostu pasożyta, występuje u człowieka szereg reakcji, które polegają na pojawieniu się we krwi swoistych przeciwciał, powstaniu pewnej odporności, na zwiększeniu się liczby leukocytów eozynochłonnych oraz objawów dowodzących zatrucia ustroju gospodarza. Do takich objawów stwierdzanych głównie po pęknięciu pęcherza bąblowca należy pokrzywka oraz miejscowe zapalenie otrzewnej w następstwie zetknięcia się jej z zawartością pękniętego pęcherza. Nie ulega wątpliwości, że niedokrwistość, wychudnięcie i coraz wybitniejsze osłabienie należy uważać za dowody przewlekłego zatrucia przez pasożyta,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *