sterydy cennik
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Powołanie specjalizacji rehabilitacji ruchowej część 2

Program tych studiów zawierający szeroką wiedzę o motoryczności ludzkiej był szczególnie przydatny w edukacji specjalistów, którzy właśnie ruchem i ćwiczeniami fizycznymi zamierzali leczyć, usprawniać i kompensować u pacjentów utracone funkcje motoryczne.

Wyniki usprawniania chorych z zespołem bólów krzyża skojarzoną metodą ćwiczeń czynnych z oporem z elementami metody Brunkow

Bóle krzyża, ze względów leczniczych, stanowią 2nany społeczny problem. W Stołecznym Zespole Rehabilitacji w Konstancinie w latach sześćdziesiątych wypracowano dynamiczną metodę kinezyterapii w zespole bólów krzyża, opierającą się głównie na ćwiczeniach oporowych zespołów mięśniowych ważnych w leczeniu tej jednostki chorobowej. Metoda ta, aczkolwiek dająca dobre efekty lecznicze, budziła w środowisku fachowym kontrowersje. Autorzy prezentowanego doniesienia połączyli zabiegi uprzednio stosowane w STOCER z elementami stosunkowo mało popularnej w naszym kraju metody Brunkow.

Opracowanie zawiera wyniki usprawniania tą skojarzoną metodą. Eksperymentowi poddano 30 mężczyzn w wieku 18-50 lat, bez przeciwwskazań internistycznych do podejmowania wysiłku o dużej intensywności, Badania przeprowadzano przed rozpoczęciem i po zakończeniu usprawniania (czas trwania około 6 tygodni). Oceniano funkcję lokomocji, siłę mięśniową wybranych zespołów dynamiczznych oraz przeprowadzano proste testy kliniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *