dobry stomatolog bydgoszcz
Kalendarz wpisów
Grudzień 2022
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Psychologiczny aspekt ekshibicjonizmu

Literatura psychiatryczna, seksuologiczna i kryminologiczna na temat ekshibicjonizmu, a zwłaszcza na temat sylwetki sprawcy takich czynów, jego motywacji, osobowości, jest obfita. Gadania szczegółowe (indywidualne) prowadzone w różnych krajach wykazały, że sprawcami ekshibicjonizmu są ludzie w wieku lat ponad 30 o inteligencji normalnej, nawet wysokiej (iloraz inteligencji wynosi przeciętnie 103,6), przeważnie żonaci (Mohr, Turner, Bali).

Lekarze seksuolodzy i psychiatrzy dochodzą na podstawie analizy medycznej do wniosku, że ekshibicjonista jest człowiekiem o wyjątkowo' patologicznym układzie sytuacji, że kara nie powinna tu być stosowana, że ekshibicjonista nikomu krzywdy nie wyrządza. Sprawa należy raczej do lekarzy i medycyny aniżeli do prawa karnego i sądów (Schlegel, 1968). Z licznych badań można wnioskować, że wchodzą tu nieraz w rachubę pierwiastki psychopatologiczne. Niektórzy ekshibicjoniści są dotknięci paranoją, debilizmem, nałogowym alkoholizmem, wielu zdradza brak uczuć wyższych. Krocząc śladami Freuda, psychoanalitycy dopatrują się w ekshibicjonizmie przejawów kompleksu Edypa, tendencji do samounicestwienia przez obnażanie się i demonstrowanie swej potencji seksualnej, manifestacji instynktu niszczenia, zdeformowanej tendencji do kastracji. Inni widzą tu jakiś zniekształcony sadyzm (masochizm), okazanie przez człowieka własnej bezradności, w każdym razie jakichś śladów zaburzeń psychicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *