Dent SM
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Ruchy nożycowe kończyn dolnych

Ruchomość patologiczną i bolesność stawów krzyżowo-biodrowych można również wykrywać uciskając talerze kości biodrowej od boków lub od strony kolców biodrowych przednich, sposobem rozchylania miednicy, a także rotując na zewnątrz i odwodząc zgięte w stawie biodrowym udo.

Przy ruchach nożycowych kończyn dolnych (w ułożeniu na plecach) bolesność może wystąpić zarówno w stawie krzyżowo-biodrowym, jak i krzyżowo-lędźwio- wym. Różnicowanie umożliwia badanie podobnym rękoczynem, jak objaw La- segue’a. Chory leży na plecach, jedną ręką unosimy wyprostowaną kończynę dolną, a palce drugiej układamy na wyrostkach kolczystych dolnych kręgów lędźwiowych i kości krzyżowej. Ból w stawie krzyżowo-biodrowym występuje przy mniejszym kącie uniesienia nogi, zanim zacznie się ruch w stawie krzyżowo-lędźwiowym. Ból umiejscowiony w stawie krzyżowo-lędźwiowym pojawi się dopiero w czasie zginania miednicy w tym stawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *