grzywka do okraglej twarzy
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

SPERMIOGENEZA

Przednia ściana jamy brzusznej, wraz z wszystkimi swoimi warstwami, tworzy kieszonkę (moszna), do której przedostaje się jądro lewe i osobno prawe. Jądro lewe zwykle zstępuje szybciej niż prawe. Wnętrostwo polega na zatrzymaniu się zstępującego jądra w jamie brzusznej lub w kanale pachwinowym. Może to doprowadzić do zaburzeń czynności jądra, a zwłaszcza do zaburzeń spermiogenezy.

Spermiogeneza. Spermiogeneza jest to wytwarzanie i dojrzewanie plemników. Plemniki zostają wytwarzane w cewkach nasiennych krętych w jądrze. Najbliżej błony podstawowej cewki krętej znajdują się komórki najmłodsze, spermatogonie (spermiogonie, pierwotne komórki nasienne), które stanowią macierzyste komórki dla plemników. Zawierają one diploidalny zespół chromosomów, których liczba u człowieka wynosi 46. Spermatogonie wskutek podziału mitotycznego przekształcają się w spermatocyty I rzędu (spermiocyty), a te z kolei dzieląc się doprowadzają do powstania spermatocytów II rzędu (prespermidy, presperma- tydy), Prespermidy dzieląc się (mejoza) dają początek spermatydom (spermidy), posiadającym haploidalne jądra, zawierające po 23 chromosomy. Spermatydy nie ulegają już dalszym podziałom, lecz dojrzewając przekształcają się w plemniki (spermie). Na przekroju cewki nasiennej krętej komórki najmłodsze znajdują się najbliżej błony podstawowej, natomiast w miarę dojrzewania zbliżają się do światła cewki. Najbliżej światła cewki znajdują się spermatydy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *