nandrolon decanate
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Treść informacji seksualnych

– Z zakresu biologii-anatomia i fizjologia rozmnażania się ludzi, płodność, zapobieganie ciąży i bezpłodność, elementy genetyki i eugeniki.

– Wzrost i rozwój człowieka – fizyczny, psychiczny.

– Z zakresu zagadnień społecznych – stosunki wewnątrzmałżeńskie i wewnątrzrodzinne aspekty środowiskowe (ekologiczne) planowanie rodziny a rozwój narodowy.

Formowanie właściwych stosunków międzyludzkich i ułatwianie odpowiedzialnego wyboru:

– Zachowania seksualne – aspekty uczuciowe, kodeksy zachowania, wybór partnera i więzi łączące partnerów, społeczno-seksualne role mężczyzny i kobiety.

– Planowanie rodziny – aspekty zdrowotne, ekonomiczne, wielkość rodziny, organizacja przestrzeni życia rodzinnego, osobowe i społeczne wartości uwikłane w problem antykoncepcji.

Łatwo się przekonać, że w trakcie konkretnej realizacji poszczególnych problemów mogą być udzielane nader różne odpowiedzi i zajmowane nader rozmaite stanowiska. Przy czym ujmując w tym zaleceniu (Recommandation) tylko problemy uzgodnione na forum międzynarodowym

IPPF unika spraw spornych i wątpliwych, jak też nie sugeruje typu odpowiedzi, jaka ma być udzielona w zakresie poszczególnych kwestii. Na podstawie wyników własnych badań, referowanych w książce U podstaw wychowania seksualnego (Kozakiewicz, 1969), opartych na analizie 361 pytań stawianych przez młodzież i analizie treści 584 listów, jak też w wyniku dalszej analizy treści 1200 listów młodzieży (1970) mogą wysnuć hardziej szczegółowy rejestr problemów wyraźnie związanych z potrzebami polskiej młodzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *