wiata przystankowa
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Zaburzenia miesiączkowania

Inną metodą w tym przypadku jest podawanie preparatów estrogenów złożonych, np. preparatu Premarin – 1,25 mg lub połowa tej dawki (0,625 mg przez 20 dni i 10 dni przerwy). Po 10 dniach stosowania estrogenów należy dołączyć gestageny.

Stosowanie hormonów u dziewczynek powinno być zawsze ostrożne. Zbyt duże dawki, zwłaszcza estrogenów, stwarzają możliwości zbyt wczesnego skostnienia nasad kości długich, co powoduje nieodwracalne zahamowanie wzrostu.

Zaburzenia miesiączkowania. Zaburzenia miesiączkowania w postaci polymenorrhoea (cykl krótszy niż 25 dni) i oligomenorrhoea (cykl dłuższy niż 32 dni) są związane często z brakiem owulacji i niedomogą estrogenową. Stany te są wskazaniem do stosowania preparatów estrogenowo- -gestagenowych w sposób cykliczny (5-24 dzień cyklu), przez 3-6 miesięcy.

Hypomenorrhoea, tzn, zbyt skąpe miesiączki, często związane z hipo- estrogenizmem, mogą być zapowiedzią późniejszych zaburzeń miesiączkowania.

U kobiet z pierwotnym lub wtórnym brakiem miesiączki, po wykluczeniu ciąży i guza przysadki, należy spowodować jej wystąpienie, stosując progesteron lub jego pochodne przez 5-10 dni. Najczęściej krwawienie występuje już po 3-5 dniach. Przy braku efektu leczenia i powtórnym wykluczeniu ciąży – przez 5-10 dni należy podawać estrogeny

(estradiol, dietylostylbestroi, dienoestrol). Następnie przez 10 dni łącznie z estrogenami należy podawać progesteron. Brak efektu wymaga dalszych dokładnych badań – endokrynologicznych i ginekologicznych. Nie należy stosować leczenia hormonami steroidowymi u dziewcząt i kobiet z anorexia nervosa przed normalizacją masy cíala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *