Psycholog Sportu
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Zakładanie szwów

Zakładanie szwów celem zespolenia brzegów rany po wycięciu owalnego płata śluzówki. Linią owalną oznaczone są kontury piata śluzówki przedniej ściany pochwy, który ma byó usunięty. Linia prosta oznacza cięcie, od którego pod preparowuje się ku stronie prawej i lewej śluzówkę aź do granic owalnej figury, wyciętej na przedniej ścianie pochwy ne, stosuje się w przypadkach obniżeń pochwy bez patologicznego przemieszczenia macicy sam zabieg plastyczny pochwy. Uchyłek pochwowy pęcherza moczowego lub – jeśli istnieje – uchyłek pochwowy odbytnicy powinny być oddzielone, odprowadzone, a ściany pochwy ponad nimi zeszyte.

Jeśli obok tyłozgięcia macicy istnieje jej wypadnięcie, należy narząd ten nie tylko odprowadzić do pochwy, a potem we właściwe mu przodoz gięcie, ale i utrzymać w prawidłowym położeniu. Dlatego leczenie operacyjne wypadnięcia macicy powinno być w takich przypadkach połączone z operacyjnym leczeniem tyłozgięcia. Wykonanie wyłącznie zabiegu plastycznego, polegającego na zwężeniu pochwy, nawet w połączeniu z odcięciem części pochwowej, jest niewystarczające.

Wybór metody operacyjnej mającej na celu usunięcie wypadania macicy i pochwy zależy jednak również-i to w dużej mierze-od wieku kobiety. Najlepsze wyniki dają zabiegi, które nie uwzględniają w przyszłości zajścia pacjentki w ciążę i które wykonuje się u kobiet w wieku przejściowym (przekwitanie). Inne operacje plastyczne pochwy, które biorą pod uwagę ewentualną ciążę po zabiegu, dają już pewien odsetek nawrotów, gdyż uraz porodowy wpływa na nie niekorzystnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *