https://euromedical.pl/20-obuwie-zdrowotne-buty-medyczne-damskie-i-meskie
Kalendarz wpisów
Grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Zastosowanie pochodnych hydrazynoftalazyny

W celu zapobieżenia niektórym objawom niepożądanym często stosuje się pochodne hydrazynoftalazyny w połączeniu z diuretykami lub lekami blokującymi receptory fł-adrenergiczne. Leki te nawzajem znoszą swoje działanie niepożądane, w związku z czym nie występują takie objawy niepożądane, jak senność, hipotonia ortostatyczna, zaburzenia funkcji seksualnych.

Prazosyna (Minipress – dawka dzienna 2-12 rag w 2 – 4 dawkach podzielonych) poza działaniem zmniejszającym opór obwodowy, ma właściwość blokowania receptorów a postsynaptycznych, przez co zapobiega łączeniu się noradrenaliny z receptorami a mięśni gładkich naczyń. W związku z tym hipotonia ortostatyczna jest słabiej wyrażona, a także nie występuje częstoskurcz.

Z ujemnych efektów należy jednak wymienić brak wzrostu objętości minutowej, zatrzymywanie płynów, senność i ogólne osłabienie oraz bóle

– 1 zawroty głowy (przy nadmiernym spadku oporu obwodowego),

Minoksydyl (dawka dzienna 10-40 mg w 2-4 dawkach podzielonych) jest najsilniejszym lekiem z tej grupy, skutecznym także w najcięższych postaciach nadciśnienia. Wszystkie uwagi dotyczące działania dihydralazyny odnoszą się także do minoksydylu. Ze względu na częstoskurcz i zatrzymywanie wody zwykle wymaga podawania łącznie z diuretykami i lekami blokującymi receptory !i-adrenergiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *