http://www.elizjum-warszawa.pl/urnyszlifierka cnc
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

Dolegliwości pęcherzowe

Skargi na dolegliwości pęcherzowe są bezwzględnym wskazaniem do zbadania moczu. Jeśli mocz jest czysty, a badanie ginekologiczne nie wykaże żadnych nieprawidłowości w obrębie narządów rodnych kobiety, zaleca się wykonanie wziernikowania pęcherza, gdyż miejscowe jego schorzenia nie zawsze powodują zmętnienie moczu i pojawienie się w jego osadzie składników patologicznych. Dopiero w razie ujemnego wyniku wziernikowania pęcherza należy wziąć pod uwagę możliwość istnienia stanu szczególnej wrażliwości śluzówki lub mięśniówki pęcherza u osób nerwowych pod wpływem wzruszenia, zimna itd. Parcie na mocz może też czasem występować jako zjawisko odruchowe w przebiegu zapalenia wyrostka robaczkowego i schorzeń nerek.

Częste oddawanie dużych ilości moczu (polyuńa) zdarza się w okresie połogu,, poza tym może występować w cukrzycy i moczówce prostej. W przeciwieństwie do częstego oddawania moczu bezmocz (anuńa) lub oddawanie niewielkiej jego ilości (oliguria) zdarzają się przejściowo po silnych potach lub wstrzymywaniu się od picia. Objaw ten jest jednak znamienny dla rzucawki porodowej, zapalenia nerek, uremii i dlatego może budzić pewien niepokój.

Utrudnione i bolesne oddawanie moczu (ischuria) jest objawem nie tak częstym. Przyczyną jego może być albo osłabienie mięśniówki pęcherza, który kurczy się niesprawnie, albo przeszkoda uniemożliwiająca odpływ moczu na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *