krem na zmarszczki pod oczy yonelle.pl/rodzaj/redukcja-zmarszczek/
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

Hipowitamionoza

Kobieta wydaje się bardziej uprzywilejowana mając lepiej rozwiniętą tkankę tłuszczową, która ułatwia magazynowanie większych zapasów witaminowych i zużytkowanie ich w czasach przejściowego niedoboru. Jest w związku z tym także odporniejsza nie tylko na zakażenia, lecz i na inne choroby. W okresach ciąży, porodu i karmienia zapotrzebowanie witamin w ustroju kobiecym jest natomiast -jak to już wielokrotnie podkreślano – szczególnie duże i wszelkie niedobory witaminowe przejawiać się mogą szczególnie łatwo w tych właśnie stanach fizjologicznych, jeśli doprowadzanie witamin do ustroju natrafi na przeszkody.

Jajniki są gruczołami niezwykle czułymi na niedobór witamin, toteż ich zaburzenia czynnościowe mogą często pozostawać w związku z hipowitaminozą. Szczególnie ważne dla kobieaych narządów rodnych i prawidłowych ich czynności w późniejszym czasie jest odpowiednie zaopatrywanie żeńskiego ustroju w zespól witamin w okresie dzieciństwa, a zwłaszcza podczas pokwitania, gdyż po ukończeniu procesów rozwojowych skutki niedomogi czynnościowej jajników i niedorozwoju części rodnych są bardzo trudne do usunięcia.

O ile wyniki terapeutyczne odnoszące się do leczenia pewnych schorzeń i przypadłości ginekologicznych wyłącznie podawaniem przetworów witaminowych budzą wciąż jeszcze zastrzeżenia, o tyle powszechnie przyjmuje się, że zapobiegawcze stosowanie preparatów tego typu jest rzeczą wielce wskazaną, a nawet niekiedy konieczną w okresie pokwitania, w czasie ciąży i karmienia celem niedopuszczenia do zaburzeń czynnościowych i rozwojowych w obrębie narządów rodnych, do których ujawnienia niedobór witaminowy może się bezsprzecznie przyczynić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *