Kalendarz wpisów
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017

Znaczenie kiły w położnictwie – kontynuacja

W myśl tego schematu leczenie rozpoczyna się wyłącznie penicyliną, którą podawać należy samą, w dawce po 300000 j. dziennie. Po kuracji penicylinowej nie ma przerwy. Po każdej kuracji mieszanej (As + Bi) wypada przerwa 4-tygod- niowa.

Jakkolwiek zalecane schematyczne dawki pojedyncze przetworów As (neosal- warsan) oraz bizmutu należy uważać za przeciętne i optymalne, to jednak w każdym przypadku stosować się należy do wymagań wiedzy lekarskiej i własnego doświadczenia, zwracając uwagę na znoszenie leku przez chorą.

W leczeniu kiły wrodzonej u dzieci do końca trzeciego roku życia można stosować neosrlwarsan domięśniowo, ale należy go wówcaas rozcieńczyć w 1-2 ml wody destylowanej.

W wyborze metody leczenia należy się kierować przede wszystkim kryterium czasu, a gdy to jest niemożliwe, brać dopiero wtedy pod uwagę rozpoznanie kliniczne. W przypadkach wątpliwych należy raczej stosować metodę ostrożniejszą.

Stosowanie penicyliny nawet w dużych dawkach nie daje na ogól żadnych zaburzeń, jakkolwiek w pewnych przypadkach stwierdzono u chorych pokrzywkę objawy ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, wymioty) oraz miejscowe zapalenie skóry (Chaczaturian i Rożnikow).

Pewną trudność w kile zarówno nabytej, jak i wrodzonej stanowi na razie oznaczenie odpowiednich dawek tego środka oraz czasu trwania leczenia. Należy jednak już dziś przyjąć za pewne, że we wczesnej kile najlepsze wyniki dają duże dawki, doprowadzane w względnie krótkim czasie. W kile nabytej i wrodzonej w okresach późniejszych penicylina skojarzona z preperatami arsenowymi i bizmutowymi pozwala uzyskać najlepsze wyniki.

Grzybek promieńicy (?>treptothrix actinomyces) może -jak i gdzieindziej -wywoływać w kobiecych częściach rodnych charakterystyczne zmiany polegające na tworzeniu się twardych nacieków, wśród których znajdują się ogniska ropne, połączone z sobą krętymi kanałami. Żółtawa ropa zawiera luźne grudki, w których pod mikroskopem stwierdza się grzybki promienicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *