ortodonta białystok
Kalendarz wpisów
Grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Czynniki psychiczne

Czynniki psychiczne odgrywają dużą rolę w rozwoju seksualności człowieka, a zwłaszcza form jej uzewnętrzniania się. Seksualność sprzężona jest nierozłącznie ze strukturą osobowości człowieka: intelektem, emocjami, postawami, systemem wartości. Czynności seksualne, podobnie jak każde inne, wymagają rzetelnej wiedzy o świecie, pozytywnego stosunku do innych ludzi oraz umiejętności współdziałania z nimi. Są one związane z całością dążeń, którymi człowiek różni się od innych ludzi i które określają go jako człowieka są one także związane z organizacją funkcji jego ustroju. „Nic tu nie dzieje się spontanicznie, «z natury.» (Obuchowski, 1977, s. 268).

Rolę czynników psychicznych najwyraźniej można przedstawić na przykładzie powstawania zaburzeń seksualnych. Wszelkie zakłócenia w życiu uczuciowym, a zwłaszcza te o dużym ładunku emocjonalnym oraz zakłócenia w kontaktach międzyludzkich we wszystkich fazach życia, a także i w tej sytuacji w jakiej aktualnie znajduje się człowiek, mogą wieść do powstania zaburzeń seksualnych. W tych przypadkach zabu- rżenia te są przede wszystkim wynikiem nierozwiązanych problemów i konfliktów emocjonalnych. Są też zarazem zewnętrznym przejawem tych problemów i konfliktów istniejących w sferze emocjonalnej. Struktura psychiki ma charakter dynamiczny, to znaczy jest kształtowana przez wiele lat pod wpływem skomplikowanych, różnorodnych i niepowtarzalnych sytuacji życiowych. Stale też nadal się kształtuje pod wpływem rozlicznych aktualnie oddziałujących bodźców środowiskowych (dodatnich i ujemnych) oraz określonych przemian substratu ana- tomofizjologicznego, a między innymi procesów biochemicznych zachodzących w korze mózgowej. Uraz psychiczny wywołuje różne reakcje w zależności od tego, w jaki sposób psychika została dotychczas ukształtowana – przy czym liczba odmian struktury psychiki jest olbrzymia i praktycznie niezmierzona – oraz w zależności od tego, jakie aktualne bodźce na nią oddziałują. Pod wpływem urazu człowiek uruchamia nieświadomie cały szereg różnorodnych mechanizmów psychicznych, będących nabytymi w dzieciństwie stereotypami obronnymi, których pojawienie się w aktualnej sytuacji może być pozornie niezrozumiałe. Wszystko to sprawia, że symptomatologia zaburzeń seksualnych może byt bardzo różnorodna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *