Kalendarz wpisów
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Krawienie u kobiety

Rzadką przyczyną krwawień z kobiecych części rodnych jest gruźlica trzonu macicy, kiła, żylaki narządu rodnego, kłykciny kończyste, odleżyny po ciałach obcych i skaleczenia dowodzące usiłowań spędzenia płodu. Na wzmiankę zasługują również nieregularne krwawienia wr przebiegu endometriosis uteri interna, które należą do najcharakterystyczniejszych objawów tej sprawy chorobowej.

Krwawienia z części rodnych kobiety po ostatecznym zatrzymaniu jej czynności płciowej mogą być -jeśli wyłączymy sprawy nowotworowe -następstwem zmian zanikowych w pochwie (głównie w jej sklepieniach), których przykładem jest zapalenie zlepowe pochwy u starych kobiet lub pękanie zajętych przez miażdżycę drobnych naczyń krwionośnych w zanikłej śluzówce pochwy. W okresie pokwitania krwotoki, na pozór nie związane z cyklem miesięcznym, bywają jednak zazwyczaj krwawieniami czynnościowymi, chociaż przyczyną ich mogą być także nowotwory i skaleczenia. W okresie dzieciństwa najczęstszym ich powodem są złośliwe nowotwory macicy, pochwy lub jajnika, z których właściwą wiekowi dziecięcemu postacią jest mięsak groniasty (sarcoma bolrioides vaginae).

Przyczyny występowania krwawień z żeńskich części płciowych mogą być różne, a więc i leczenie powodujących je schorzeń wymaga w każdym przypadku stosowania innych środków, stwierdzenie zaś, co jest powodem krwawienia, może być czasem rzeczą trudną. W takich przypadkach, kiedy chodzi o doraźną pomoc, zmuszeni jesteśmy na razie w praktyce uciekać się do leczenia objawowego, a więc mającego na celu przede wszystkim zatrzymanie niebezpiecznego krwotoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *