cytomel t3
Kalendarz wpisów
Grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

POLEKOWE KRWAWIENIA Z ŻOŁĄDKA LUB JELIT CZĘŚĆ 2

U wielu chorych leczonych długotrwale kwasem acetylosalicylowym stwierdza się krew utajoną w stolcu. Duże krwawienia są rzadsze. Mogą one być wyrazem zarówno osobniczej nadwrażliwości na lek, jak i aktywacji zmian chorobowych istniejących przed rozpoczęciem leczenia, np. przewlekłej choroby wrzodowej [12], Kwas acetylosalicylowy może bowiem powodować hipoprotrombinemię, trombocytopenię i hamować zlepianie płytek krwi. Uważa się jednak, że tego rodzaju wpływ na układ krzepnięcia może tylko nasilać krwawienie z przewodu pokarmowego, a nie jest ich bezpośrednią przyczyną [13].

Krwawienia z przewodu pokarmowego opisywano również po indome- tacynie podawanej w dawkach dobowych mniejszych od 300 mg. Te objawy niepożądane występowały także u chorych przyjmujących lek w czopkach wyklucza to bezpośrednie drażniące działanie leku na błonę ślu- zową żołądka. Indoraetacyna hamuje zlepianie krwinek płytkowych [25].

To działanie przypuszczalnie sprzyja przedłużonym i masywnym krwawieniom w przypadkach owrzodzeń po indometacynie.

Krwotok z przewodu pokarmowego może być pierwszym objawem „wrzodu steroidowego” powstałego w następstwie długotrwałej kortyko- terapii.

Krwawienie z przewodu pokarmowego z objawami skazy krwotocznej występuje często u chorych leczonych lekami zmniejszającymi krzepliwość krwi [14], Niżej podano leki powodujące przewlekłe krwawienia z przewodu pokarmowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *