mohito zwrotyJAKI MAKIJAŻ DO RÓŻOWEJ SUKIENKI
Kalendarz wpisów
Grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Leczenie etiotropowe

Leczenie etiotropowe skierowane jest przeciw zasadniczej, pierwotnej przyczynie choroby. Wymaga ono dokładnego poznania zarówno konfliktów wewnętrznych dziecka, jak i czynników urazo- twórczych w jego kontaktach rodzinnych, szkolnych i społecznych. Cierpliwe i dokładne zbieranie wywiadów ma nie tylko znaczenie diagnostyczne, ale i terapeutyczne, gdyż daje możność odreagowania psychicz- nego, wyrzucenia dręczących wspomnień. W miarę zdobywania zaufania dziecka i jego otoczenia dowiadujemy się o coraz to nowych czynnikach psychotraumatycznych najdokładniej nawet zebrany wywiad w czasie pierwszej wizyty wymaga późniejszych uzupełnień. Lekarz musi pomóc dziecku rozwiązać jego konflikty zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne — bez tego nie może marzyć o trwałym wyleczeniu z nerwicy.

Leczenie ergotropowe ma za zadanie zmienić nieprawidłową odczynowość ustroju, aby przy danych środkach i warunkach młoda jednostka mogła osiągnąć maksimum swych możliwości. N. Han-Ilgiewicz podkreśla znaczenie terapeutycznego zapomnienia traumatyzujących epizodów przeszłości przez nagromadzenie przeżyć dodatnich. Aby odwrócić uwagę dziecka od własnej osoby i związanych z nią trosk, należy zapewnić dziecku odpowiednie zajęcie, wdrożyć je do zdobywania określonych sprawności. Osiągane sukcesy w pracy czy nauce pozwolą odzyskać wiarę w posiadane możliwości, usuną kompleks niższości, warunkujący bardzo często postawę lękową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *