proviron
Kalendarz wpisów
Maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Odróżnienie ostrego zapalenia przydatków od ciąży pozamacicznej

Mylna ocena blonek odchodzących w błoniastym krwawieniu miesiączkowym (dysmenorrhoea membranácea) i uważanie ich za strzępki doczesnej, które macica wydala po przerwaniu ciąży pozamacicznej, jest niemożliwe, jeśli wywiady będą zebrane dokładnie i chora oświadczy, że nie było zatrzymania miesiączki i żc odchodzenie podobnych blonek jest zjawiskiem powtarzającym się co miesiąc.

Pewne trudności sprawia niekiedy odróżnienie ostrego zapalenia przydatków od ciąży pozamacicznej, gdyż w obu tych sprawach chorobowych powstaje podrażnienie otrzewnej, a krwawienie z macicy może wystąpić czasem w przebiegu zapalenia przydatków. Należy w tych przypadkach wziąć pod uwagę, że ostremu zapaleniu przydatków macicy towarzyszy wysoka gorączka (która w ciąży pozamacicznej nie przekracza 38°),.że objawy zapalne występują nagle i to zwykle po miesiączce (podczas gdy w ciąży pozamacicznej stwierdza się zwykle uprzednie zatrzymanie miesiączki), że zapalenie przydatków występuje obustronnie i że w przebiegu jego stwierdza się je w kształcie retorty i niezbyt twarde (podczas gdy w ciąży pozamacicznej krwistek ma granice rozlane i jest twardy)i

Jeśli uwzględnimy fakt, żc w przebiegu ostrego zapalenia przydatków sprawa chorobowa ulega stopniowo cofaniu, a w ciąży pozamacicznej guz szybko rośnie, postawienie odpowiedniego rozpoznania nie będzie rzecząx trudną, nawet jeśli nie poddamy badaniu krwi chorej, u której w ostrym zapaleniu przydatków stwierdza się wybitną leukocytozę i przyspieszenie opadania krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *