https://betamed.pl/poradnia-gastrologiczna/
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Ostre zapalenie pęcherza

Ostre zapalenie pęcherza powoduje zmiany w śluzówce, które można śledzić wziernikowaniem (cystoskopia). Błona śluzowa jest silnie przekrwiona. Widać rozszerzone naczynia krwionośne i liczne wybroczyny. Bardzo często powstaje tzw. obrzęk pęcherzykowy (oedema bullosum). Co więcej, w błonie śluzowej mogą powstawać drobniulkie ogniska ropne, w ich następstwie zaś – owrzodzenia. Mimo tych zmian w przebiegu ostrego zapalenia pęcherza moczowego nic dochodzi do przerostu jego mięśniówki.

Objawy i rozpoznanie. W przebiegu ostrego zapalenia pęcherza moczowego wysuwają się na pierwszy plan takie objawy, jak bóle, parcie na mocz oraz częste moczenie i ropomocz. Ponadto występuje uczucie ciężkości i ucisku w dole brzucha.

Nasilenie tych objawów zależy od natężenia sprawy zapalnej. Rozpoczęcie się choroby znamionuje pojawianie się bólów w podbrzuszu, promieniujących ku krzyżom, czasem podniesienie się ciepłoty ciała. Bóle towarzyszą również oddawaniu moczu i wzmagają się nawet pod koniec moczenia. Utrzymują się także przez pewien czas po oddaniu moczu. Podrażnienie pęcherza powoduje, źe chora oddaje mocz bardzo często. Parcie sprawia, że nie może ona czasem utrzymać moczu. Bóle przed i po moczeniu oraz obolałość, jaka powstaje w okolicy pęcherza między jednym a drugim oddawaniem rnoczu, nie pozwalają sypiać, co przyprawia chore o utratę sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *