podajnik do zboża
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

POCHODNE SULFONYLOMOCZNIKA

Pochodne sulfonylomocznika stosuje się u ponad połowy chorych na cukrzycę. Częstość występowania objawów ich niepożądanego działania jest względnie mała, przy czym w większości przypadków są to zaburzenia o małym znaczeniu klinicznym [2, 7]'.

Problem niepożądanych skutków stosowania pochodnych sułfonylo- mocznika wiąże się przede wszystkim z wtórną niewrażliwością na te leki. U znacznej liczby chorych po kilku latach zmniejsza się lub zanika zupełnie działanie pochodnych sulfonylomocznika. Wynika to – być może – stąd, że ich długotrwałe stosowanie może zakłócić proces biosyntezy lub wydzielanie endogennej insuliny. Przeciwko tej klinicznej sugestii przemawiają jednak badania doświadczalne na zwierzętach. Wynika z nich, że wtórna niewrażliwość nie tyle zależy od leków, lecz od naturalnego przebiegu choroby.

W większości publikacji podaje się, że skutki niepożądane przy podawaniu tolbutamidu są najrzadsze i dotyczą 0,8% osób leczonych, nieco większe odsetki podaje się dla chlorpropamidu i glibenklamidu, przy czym w większości przypadków są to skutki o bardzo małym znaczeniu klinicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *