Kalendarz wpisów
Maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

PREDYSPOZYCJA DO ZAKAŻEŃ GRZYBICZYCH

Estrogeny powodują zatrzymywanie jonów sodowych. Cykliczne zwiększenie masy ciała i obrzęki obserwuje się często w metodzie sekwencyjnej, ale można je spostrzec także w metodzie złożonej, jeśli stosuje się preparaty z przewagą składnika estrogennego. Nieprawidłowości w metabolizmie wody i elektrolitów są, jak się przyjmuje, powodem takich objawów, jak: bóle głowy, przyrost masy ciała, nadciśnienie.

Estrogeny drażnią błonę śluzową żołądka. Nudności, uczucie pełności w dole brzucha i wzdęcia często obserwuje się w pierwszym miesiącu antykoncepcji hormonalnej lub u niektórych kobiet w czasie pierwszych dni przyjmowania tabletek. Dolegliwości ustępują zazwyczaj w następnych, późniejszych cyklach. Są one prawdopodobnie zależne również od zatrzymywania wody w tkankach i obrzęku ściany żołądka lub ściany jelit.

Obserwuje się rozszerzenie naczyń włosowatych skóry, które może być niekiedy dosyć znaczne i podobne do obserwowanego w okresie ciąży.

Dosyć często u kobiet w czasie stosowania środków antykoncepcyjnych pojawia się zapalenie pochwy lub zapalenie sromu. Badania mikroskopowe wykazują obecność flory grzybiczej. Występowanie pochwowej kan- dydiozy obserwuje się analogicznie, jak u kobiet ciężarnych. Takie stany pojawiają się przy stosowaniu tabletek złożonych dłużej niż 6 miesięcy, przy czym częściej wtedy, gdy składnikiem progestagennym jest pochodna 17-hydroksyprogesteronu [17, 20],

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *