badania archeologiczne
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Problem różnicy działania i motywowania

Nadal pozostaje otwarte pytanie: czy motywacje seksualne podporządkowane normom etyki seksualnej mają taką siłę impulsyjną, jaką L. Fetrażyckl przypisywał normom prawnym realizowanym w danej kulturze, czy pobudzają wtórnie do urzeczywistnienia etycznego porządku i wykonywania obowiązków wobec innych ludzi? albo czekanie „na prawdziwą miłość” jako tłumienie stanów lękowych staropanieńskich czy starokawalerskich, czy też same sytuacje staropanieństwa i starokawalerstwa jako granice kulturowo determinowane (wiek, styl bycia, sankcje satyryczne).

Analogiczny problem różnicy działania i motywowania analizuje A. Kępiński (1973), jakkolwiek posługuje się terminami „popęd” i „aktywność”. Autor ten zwraca uwagę, że „popęd i aktywność seksualna nie przebiegają równolegle”, bo obserwować można zarówno przypadki silnego podnieceńia i impotencji, jak i wydolności bez siły popęduIł. I znów nie jest to tylko sprawa z dziedziny fizjologii, ale styku społecznych ról, bo popęd może być niezgodny z czynnością gonad, ale zgodny z „autoportretem seksualnym”, czyli wyobrażeniem społecznym o funkcjonowaniu w roli amanta, uwodzicielki, czy z wzorem seksualnej „czystości”. Popęd jest rozbudzany społecznymi projekcjami, np. marzeniami kobiet o cechach męskich (a coraz częściej odwrotnie!) i nie musi działać równolegle z sytuacją fizjologiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *