testosteron - sterydy.ccskoda superb pojemność bagażnika
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Reakcje poza narządami płciowymi

U mężczyzn reakcje poza narządami płciowymi w czasie cyklu reakcji seksualnych przedstawiają się następująco (Masters i Johnson, 1966).

W fazie podniecenia pojawia się erekcja brodawki sutkowej, która jednak jest nierównomierna i niestała – czasem może się ona pojawiać dopiero w fazie plateau. Występuje wzrost napięcia mięśni zależnych od woli oraz pewna aktywność mięśni niezależnych od woli (częściowe uniesienie jąder, napięcie mięśni brzucha oraz międzyżebrowych). Tętno wzrasta wprost proporcjonalnie do napięcia seksualnego, a niezależnie od techniki stymulacji. Ciśnienie krwi wzrasta odpowiednio do stopnia podniecenia seksualnego.

W fazie plateau narasta erekcja brodawki sutkowej oraz jej nabrzmienie. Na skórze pojawia się plamkowo-grudkowe zarumienienie, początkowo w okolicy nadbrzusza, a potem rozprzestrzeniające się na przednią ścianę klatki piersiowej, kark, twarz, czoło często również na ramiona i przedramiona. Następuje dalszy wzrost napięcia mięśni zależnych 01! woli i mimowolnych pojawiają się półspastyczne skurcze mięśni twarzy, brzucha i międzyżebrowych. W zakresie odbytnicy następuje zależny od woli skurcz mięśnia zwieracza, który jednak nie jest objawem stałym. Pod koniec fazy plateau pojawia się hiperwentylacja (przyspieszone oddychanie). Tachycardia (przyspieszone bicie serca) wynosi 100 -175 uderzeń na minutę. Ciśnienie skurczowe krwi wzrasta o 20-80 mm Hg, a ciśnienie rozkurczowe wzrasta o 10-40 mm Hg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *