Kalendarz wpisów
Marzec 2024
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Ośrodek generujący napięcie seksualne

Inaczej mówiąc, zostaje uruchomiony specyficzny, biologicznie zdeterminowany, mechanizm eliminacji motywów, ułatwiający formowanie się motywacji typu seksualnego. Piszemy tu „ułatwiający”, a nie „formujący”, gdy, jak założyliśmy w rozdziale poświęconym mechanizmom dążeń, człowiek musi uczyć się rozpoznawania obiektów mogących spełniać funkcję sygnału lub mających znaczenie dla pożądanego kierunku realizacji każdej czynności, a więc i seksualnej. Sformułowanie takich, a nie innych motywów określających cel i program zależy więc od wiedzy człowieka, układu jego postaw. Stąd tak wiele reakcji paradoksalnych z punktu widzenia realizacji dążeń seksualnych, tak znaczne zróżnicowanie i tak znaczne możliwości rozwijania nowych technik seksualnych.

Ośrodek generujący napięcie seksualne uczynniany jest u człowieka jak i zwierząt niższych przez działalność gruczołów wydzielania dokrew- nego, a przede wszystkim przez te produkty wydzielania wewnętrznego, które są określane wspólnie nazwą hormonów płciowych. Istnieją też dane, że napięcie to może być wzmagane przez określone zmiany somatyczne, oddziałujące w sposób mechaniczny na okolice narządów płciowych. Jako przykład może tu służyć przekrwienie odpowiednich okolic stref erotogennych lub też inne zmiany wywołujące podrażnienia ośrodków rdzeniowych regulujących pewne fragmenty czynności seksualnych.

Z powyższego wynika, że możemy skonstruować trójwarstwowy model regulacji czynności seksualno-erotycznych (por. ryc. 1). Warstwa najwyższa, określimy ją jako warstwę I, objęłaby trzy zasadnicze człony:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *