Kalendarz wpisów
Czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Rozrodczaki są guzami litymi

Zwykle jednak cykle miesięczne przebiegają prawidłowo i ciąża nie jest wyłączona,

Rozrodczak jajnika ma skłonność do szybkiego wzrostu i do przerzutów drogą naczyń chłonnych i krwionośnych. Wzrost tego guza bywa tak szybki, że już w ciągu kilku miesięcy może wypełnić całą miednicę. Zdarzają się jednak guzy tego typu rosnące powoli i nie wykazujące cech szczególnej złośliwości.

Rozpoznanie rozrodczaka jajnika przed zabiegiem operacyjnym jest rzeczą niemożliwą. Jedyną cechą, która by mogła wzbudzić podejrzenie co do jego ewentualnego rozwoju w jajniku, jest -jak już wyżej wspomniano – występowanie guza u dziewcząt i u kobiet młodych oraz u osób z niedorozwojem narządów płciowych.

Rozrodczaki są guzami litymi, barwy żółtawoszarej, rzadko połączonymi zrostami z otoczeniem (chyba w późniejszych okresach rozwoju tego nowotworu). Leczenie w przypadkach rozrodczaka jest chirurgiczne i polega na usunięciu nie tylko schorzałego jajnika, ale i drugiego, a także macicy i jajowodów. Terapia promieniami rentgenowskimi w przypadkach nie nadających się do operacji, zwłaszcza jeśli powstały przerzuty guza, jest metodą z wyboru. Guzy te są bardzo wrażliwe na promienie Roentgena i pod wpływem naświetlania zwykle szybko się zmniejszają. Zastosowanie energii promienistej jest również wskazane po zabiegu operacyjnym w celach zapobiegawczych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *