https://kriosonik.pl/kriosonik-warszawa/
Kalendarz wpisów
Grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Zakażenie połogowe

Zakażenie jest najczęstszym czynnikiem chorobotwórczym w etiologii rozlanego zapalenia otrzewnej. Schorzenie to może być jednak wywołane także przez czynniki natury niebakteryjnej. Do tego typu zapaleń należą: zapalenie rozlane otrzewnej w następstwie rozsiania się lub wszczepienia nowotworu wychodzącego z części rodnych zapalenie, które powstaje po wylewie krwi do wolnej jamy brzusznej (np. w przebiegu ciąży pozamacicznej) zapalenie wywołane przez skręt guzów uszypułowanych, wychodzących z części rodnych itp. Schorzenia te, jakkolwiek mogą mieć cechy ogólnego rozlanego zapalenia otrzewnej, przejawiają jednak skłonność do ograniczania się w bezpośrednim sąsiedztwie pierwotnego miejsca powstania.

Spośród spraw zapalnych, rozwijających się zrazu miejscowo w narządach rodnych, a doprowadzających do ogólnych zapaleń otrzewnej, trzeba wymienić przede wszystkim zakażenie połogowe. W przebiegu zakażenia wnętrza macicy, które stanowi po porodzie wielką ranę, bakterie chorobotwórcze mogą przedostać się do jamy otrzewnowej (najczęściej drogami chłonnymi) i wywołać tu ogólne zapalenie otrzewnej. W ten sam sposób powstaje ogólne zapalenie otrzewnej po poronieniu, po wyłyżeczkowaniu macicy dokonanym w nieodpowiednich warunkach itp. Proces zapalny może w połogu przenieść się drogami limfatycznymi do jamy brzusznej także z tkanki przymacicza.

Najczęstszą przyczyną ogólnego zapalenia otrzewnej w ginekologii jesL wytworzenie się nieprawidłowego połączenia między jamą brzuszną a macicą lub pochwą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *