protetyka na implantachjak działają sterydy - sterydy.ccmasaż klasyczny w Poznaniu
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

DIATERMIA

Diatermia jest odmianą termoterapii, która tym się różni od wyżej wspomnianych metod, że ciepło nie jest doprowadzone z zewnątrz, ale że wytwarza się ono w tkankach przy przechodzeniu przez nie prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Tą drogą można doprowadzić do przegrzania tkanek, nawet głęboko położonych, w stopniu znacznie wyższym i do ograniczenia działania ciepła na pewne tylko miejsca, dzięki odpowiedniemu umieszczeniu elektrod.

Do leczenia diatermią nadają się przypadki szczególnie uporczywe, w których stosowanie ciepła od zewnątrz nie usunęło przykrych objawów chorobowych. Należą tu przede wszystkim zapalenia przewlekłe przydatków macicy, przymacicza 1 oma- cicza, a dalej chroniczne zmiany zapalne śluzówki trzonu i szyjki macicznej. Ze względu na energiczne działanie diatermii na procesy zapalne tych okolic należy się liczyć zawsze z pewnym odsetkiem ich nawrotów i zaostrzeń. Z tego względu przeciwwskazane jest stosowanie diatermii wcześniej niż po upływie 14 dni od spadku temperatury. Kierując się ostrożnością lepiej rozpocząć termoterapię od ogrzewania zewnętrznego, a potem dopiero przejść do diatermii i to stosowanej nie codziennie, ale przeciętnie trzy razy tygodniowo. Nie można zapominać, że wobec energicznego działania ciepła doprowadzonego tą metodą, może wystąpić krwawienie u osób skłonnych do tego – wskutek silnego przekrwienia narządów miednicy malej. W ten sposób można wywołać również wcześniejsze wystąpienie miesiączki.

Diatermia daje dobre wyniki w przypadkach istnienia zrostów między narządami rodnymi a otoczeniem, bólów w okolicy blizn i wysięków występujących niekiedy po nadpochwowej amputacji trzonu macicy. Zaleca się również stosowanie jej w przypadkach niedorozwoju części rodnych wewnętrznych, kiedy chodzi o pobudzenie czynności jajników. Te same wyniki można uzyskać w przypadkach niedomogi jajników przez diatermię okolicy przysadki mózgowej, a więc drogą pośredniego oddziaływania na gruczoły płciowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *