witrażownictwohttp://sklepzpucharami.pl/53-statuetki
Kalendarz wpisów
Grudzień 2017
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Krworok wewnętrzny z guzów mięśniakowatych Niekiedy - u młodych kobiet - krwawienie tego rodzaju może być jednak objawem poronienia wywołanego przez rozwijający się […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

Krawienie u kobiety

Rzadką przyczyną krwawień z kobiecych części rodnych jest gruźlica trzonu macicy, kiła, żylaki narządu rodnego, kłykciny kończyste, odleżyny po ciałach obcych i skaleczenia dowodzące usiłowań spędzenia płodu. Na wzmiankę zasługują również nieregularne krwawienia wr przebiegu endometriosis uteri interna, które należą do najcharakterystyczniejszych objawów tej sprawy chorobowej.

Krwawienia z części rodnych kobiety po ostatecznym zatrzymaniu jej czynności płciowej mogą być -jeśli wyłączymy sprawy nowotworowe -następstwem zmian zanikowych w pochwie (głównie w jej sklepieniach), których przykładem jest zapalenie zlepowe pochwy u starych kobiet lub pękanie zajętych przez miażdżycę drobnych naczyń krwionośnych w zanikłej śluzówce pochwy. W okresie pokwitania krwotoki, na pozór nie związane z cyklem miesięcznym, bywają jednak zazwyczaj krwawieniami czynnościowymi, chociaż przyczyną ich mogą być także nowotwory i skaleczenia. W okresie dzieciństwa najczęstszym ich powodem są złośliwe nowotwory macicy, pochwy lub jajnika, z których właściwą wiekowi dziecięcemu postacią jest mięsak groniasty (sarcoma bolrioides vaginae).

Przyczyny występowania krwawień z żeńskich części płciowych mogą być różne, a więc i leczenie powodujących je schorzeń wymaga w każdym przypadku stosowania innych środków, stwierdzenie zaś, co jest powodem krwawienia, może być czasem rzeczą trudną. W takich przypadkach, kiedy chodzi o doraźną pomoc, zmuszeni jesteśmy na razie w praktyce uciekać się do leczenia objawowego, a więc mającego na celu przede wszystkim zatrzymanie niebezpiecznego krwotoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *