https://portalrandki.pl
Kalendarz wpisów
Grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
  • Dentysta NFZ w Pyrzycach jest niejeden
    W gabinetach dentystycznych pracuje wiele osób. Są one solidne, dokładne i dbają o pacjentów. Dentysta ma do pomocy asystentkę stomatologiczną, która jest jego nieocenionym wsparciem. Dzisiaj dentystów jest wielu, mają oni cenne rzeczy do zaoferowania, są solidni, rzetelni, pracują na rzecz pacjentów. Na pewno warto o takie usługi dbać. Dentyści mają wiele pracy, są pracowici, […]
    admin - 5 maja 2018
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów.
    admin - 21 września 2017

Orgazm a satysfakcja seksualna część 2

Mężczyzna, jeśli w czasie kontaktu seksualnego nie przeżyje orgazmu i wytrysku nasienia przeważnie nie jest zadowolony, a zalegające, przykro odczuwane napięcia seksualne sprawiają, że ogólny poziom satysfakcji doznanej w związku z odbytym kontaktem seksualnym jest zwykle niski. Inaczej kształtuje się przeżycie satysfakcji seksualnej u kobiet. U znacznego odsetka kobiet dochodzi do odczucia wysokiego stopnia satysfakcji z odbytego kontaktu seksualnego, mimo że nie doszło w ogóle do przeżycia orgazmu, a więc nie nastąpiło odprężenie i zaspokojenie potrzeb seksualnych. Satysfakcję tę czerpie jednak kobieta z zaspokojenia innych swoich potrzeb, na przykład potrzeby bezpieczeństwa oraz ze świadomości pogłębienia się więzi uczuciowej z partnerem. Pewną rolę odgrywa również świadomość podobania się mężczyźnie wynikająca z faktu, że ma on z nią kontakt seksualny. Czynnik ten może odgrywać wciąż jeszcze większą rolę niż się powszechnie sądzi, a to dlatego, że w naszej kulturze reakcje i zachowania seksualne kobiet przez długi czas modelowane były przez wymagania mężczyzn. Kobiety, między innymi z uwagi na duże różnice w statusie społecznym, starały się przypodobać mężczyznom i dostosowywać własne reakcje do życzeń mężczyzn. Satysfakcja płynąca ze świadomości zaspokojenia pragnień mężczyzny, a więc uzyskiwana na podłożu pozaseksualnym bywała większa, niż przykre odczucia wynikające z braku zaspokojenia własnych potrzeb seksualnych. Do dzisiejszego dnia istnieje niepewność, czy reakcje, jakie 5 Seksuologia biologiczna spostrzegamy u kobiety, stanowią przejaw jej istotnych potrzeb, czy też są zmodyfikowane (i w jakim stopniu) przez chęć przystosowania się do potrzeb, życzeń i oczekiwań mężczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *