opinie medyczne dla policji
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
 • Spasmina pomoże Ci zasnąć. Spasmina zawiera wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego, który łagodzi stany nerwowe.
 • Układ oddechowy
  Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
  admin - 21 września 2017
 • Psychofizjologia
  Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
  admin - 13 sierpnia 2017

Ośrodek generujący napięcie seksualne

Inaczej mówiąc, zostaje uruchomiony specyficzny, biologicznie zdeterminowany, mechanizm eliminacji motywów, ułatwiający formowanie się motywacji typu seksualnego. Piszemy tu „ułatwiający”, a nie „formujący”, gdy, jak założyliśmy w rozdziale poświęconym mechanizmom dążeń, człowiek musi uczyć się rozpoznawania obiektów mogących spełniać funkcję sygnału lub mających znaczenie dla pożądanego kierunku realizacji każdej czynności, a więc i seksualnej. Sformułowanie takich, a nie innych motywów określających cel i program zależy więc od wiedzy człowieka, układu jego postaw. Stąd tak wiele reakcji paradoksalnych z punktu widzenia realizacji dążeń seksualnych, tak znaczne zróżnicowanie i tak znaczne możliwości rozwijania nowych technik seksualnych.

Ośrodek generujący napięcie seksualne uczynniany jest u człowieka jak i zwierząt niższych przez działalność gruczołów wydzielania dokrew- nego, a przede wszystkim przez te produkty wydzielania wewnętrznego, które są określane wspólnie nazwą hormonów płciowych. Istnieją też dane, że napięcie to może być wzmagane przez określone zmiany somatyczne, oddziałujące w sposób mechaniczny na okolice narządów płciowych. Jako przykład może tu służyć przekrwienie odpowiednich okolic stref erotogennych lub też inne zmiany wywołujące podrażnienia ośrodków rdzeniowych regulujących pewne fragmenty czynności seksualnych.

Z powyższego wynika, że możemy skonstruować trójwarstwowy model regulacji czynności seksualno-erotycznych (por. ryc. 1). Warstwa najwyższa, określimy ją jako warstwę I, objęłaby trzy zasadnicze człony:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *