http://www.sanomedica.pl/oferta/wkladki-ortopedyczne-warszawa-pragakrem 50+ yonelle.pl/rodzaj/redukcja-zmarszczek/
Kalendarz wpisów
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

Ostre zapalenie pęcherza

Ostre zapalenie pęcherza powoduje zmiany w śluzówce, które można śledzić wziernikowaniem (cystoskopia). Błona śluzowa jest silnie przekrwiona. Widać rozszerzone naczynia krwionośne i liczne wybroczyny. Bardzo często powstaje tzw. obrzęk pęcherzykowy (oedema bullosum). Co więcej, w błonie śluzowej mogą powstawać drobniulkie ogniska ropne, w ich następstwie zaś – owrzodzenia. Mimo tych zmian w przebiegu ostrego zapalenia pęcherza moczowego nic dochodzi do przerostu jego mięśniówki.

Objawy i rozpoznanie. W przebiegu ostrego zapalenia pęcherza moczowego wysuwają się na pierwszy plan takie objawy, jak bóle, parcie na mocz oraz częste moczenie i ropomocz. Ponadto występuje uczucie ciężkości i ucisku w dole brzucha.

Nasilenie tych objawów zależy od natężenia sprawy zapalnej. Rozpoczęcie się choroby znamionuje pojawianie się bólów w podbrzuszu, promieniujących ku krzyżom, czasem podniesienie się ciepłoty ciała. Bóle towarzyszą również oddawaniu moczu i wzmagają się nawet pod koniec moczenia. Utrzymują się także przez pewien czas po oddaniu moczu. Podrażnienie pęcherza powoduje, źe chora oddaje mocz bardzo często. Parcie sprawia, że nie może ona czasem utrzymać moczu. Bóle przed i po moczeniu oraz obolałość, jaka powstaje w okolicy pęcherza między jednym a drugim oddawaniem rnoczu, nie pozwalają sypiać, co przyprawia chore o utratę sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *