Profesjonalna obsługa prawna firm i reprezentacja przed sądami.
Kalendarz wpisów
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
  • Układ oddechowy
    Układ oddechowy jest bardzo rzadko siedzibą pierwotnych nowotworów u dzieci (1% wszystkich guzów). Dla porównania należy tutaj dodać, że między 5-0—59 rokiem życia guzy układu oddechowego stanowią aż 3-0% wszystkich nowotworów. Przeczytaj też:Obrazy kliniczne toksoplazmozy Obrazy kliniczne toksoplazmozy mogą być różne, nietypowe i dlatego jest ona często nie rozpoznawana. W pierwszym okresie zakażenia toksoplazmoza jest […]
    admin - 21 września 2017
  • Psychofizjologia
    Wahania sprawności psychicznej, uzależnione od pór roku, obserwowane były już od dawna podobnie jak w niektórych schorzeniach stwierdza się obniżenie sprawności psychicznej na wiosnę i jesienią. Według sprawozdania Federalnego Ministerstwa Komunikacji (RFN) z lutego 1974 r. na 1 381 000 wypadków drogowych w 1972 roku największa ich. ilość miała miejsce w maju (123 500) i […]
    admin - 13 sierpnia 2017

Periodyka erekcji u mężczyzn w stanie czuwania

Prawdopodobnie nie ma żadnej dziedziny w medycynie, biologii lub socjologii, która została zbadana w tak niewielkim stopniu jak biorytmy seksualne. W ostatnich latach podjęto takie badania, jednakże nadal jest ich bardzo niewiele. Badania biorytmów seksualnych, prowadzone na dużych populacjach za pomocą kwestionariuszy, są prawie nie znane. Prawie wszystkie znane badania dotyczą częstości występowania aktu seksualnego. Nie daje to jednak wystarczającej wiedzy o samych biorytmach. Z tego powodu, przy podejmowaniu badań nad biorytmami należy przede wszystkim opierać się na obiektywnych pomiarach funkcjonowania narządów płciowych.

Nie ma żadnej wątpliwości co do tego, że erekcje, zarówno w dzień jak i w nocy, występują periodycznie chodzi tu o biologiczną periodykę w obrębie 24 godzin.

Ohlmeyer i Brilmayer (1947) stwierdzili, że erekcje u mężczyzny w czasie dnia przebiegają zgodnie z taką samą periodyką jak w nocy. Obliczenia statystyczne wykazały, że okresy erekcji w ciągu dnia powtarzają się co 85,39 minuty. Z dowodów przytoczonych w dalszej części rozdziału oraz z badań periodyki snu (Jovanovic, 1978) wynika, że okresy erekcji powtarzają się co 90 do 120 minut. Podana przez wyżej wymienionych autorów wartość – 85,39 minuty – stanowi wartość średnią, a więc i przedtem, bez stosowania dokładnej metody rejestrującej, można było stwierdzić, że rytm fizjologicznej aktywności zmienia się u człowieka co 80 – 90 minut. Ohlmeyer i Brillmayer podali już w 1947 r., że człowiek w czasie snu w tych właśnie momentach wykazuje skłonność do budzenia się. Obserwacja ta została potwierdzona wiele lat później.

Erekcje występujące u mężczyzn okresowo w czasie dnia nie są najczęściej odczuwane, gdyż podlegają one wielu czynnikom zakłócającym. (Całość biologicznej periodyki w ciągu dnia ulega stałym zmianom, gdyż podlega wielu czynnikom zakłócającym). Ponadto periodyką erekcji w ciągu dnia zależy od aktywności seksualnej danego człowieka i podniet seksualnych, które on napotyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *