Daily Archives 14 stycznia 2015

KORZYSTNE CECHY PINDOLOLU

Innym lekiem o zbliżonych do ideału właściwościach farmakokinetycz- nych dla LBA jest pindolol [962], który podobnie jak sotaloi może być w razie potrzeby stosowany tylko raz dziennie, wchłania się dobrze z jelit, ulega nieznacznemu metabolizmowi podczas pierwszego pasażu przez wątrobę, bezwzględna dostępność biologiczna jest większa niż 80%, nieznacznie wiąże się z białkami osocza i ma zrównoważony kłirens między wątrobą a nerką. Meir [692] oprócz tych pozytywnych cech farmakokine- tycznych dla LBA wymienia ich w sumie 12. Te 12 kryteriów jest spełniane przez pindolol, 11 z nich spełnia sotaloi, a propranolol i alprenolol spełniają jedynie 3 spośród kryteriów farmakokinetycznych dla idealnego LBA.

Read More

Zastosowanie pochodnych hydrazynoftalazyny

W celu zapobieżenia niektórym objawom niepożądanym często stosuje się pochodne hydrazynoftalazyny w połączeniu z diuretykami lub lekami blokującymi receptory fł-adrenergiczne. Leki te nawzajem znoszą swoje działanie niepożądane, w związku z czym nie występują takie objawy niepożądane, jak senność, hipotonia ortostatyczna, zaburzenia funkcji seksualnych.

Read More

Singh i Vaughan-Williams

Pochodna nitrotoluenu MNIP ma działanie fi-adrenolityczne i znieczulające miejscowo tylko 2 razy słabsze od propranołolu, natomiast jest całkowicie pozbawiona działania przeciwarytmicznego w niemiarowościach typu nieadrenergicznego przy silnie wyrażonym działaniu inotropowym ujemnym [700], itRównież w grupie LBA o słabym działaniu błonowym, takich jak pindolol lub nifenalol, ich nikle działanie znieczulające miejscowo nie koreluje z ich wpływem na parametry elektrofizjologiczne błony komórkowej mięśnia sercowego [909], Nieswoisty wpływ LBA na przepuszczalność błon ko-

Read More